baner z logiem nenufareka

O nas

Gminny Żłobek „Nenufarek” z siedzibą w Seroczynie mieści się przy ulicy Siedleckiej 1.

25 stycznia 2021 roku uruchomiliśmy naszą placówkę w oparciu o dofinansowanie w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech „Maluch+”.

Żłobek jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00 i funkcjonuje przez cały rok z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Warunki lokalowe i wyposażenie żłobka sprzyjają bezpiecznej zabawie i odpoczynkowi dziecka. Sala żłobka jest przestronne, z dużą ilością dziennego światła, spełnia wymogi bezpieczeństwa i higieny dziecka.

Żłobek jest instytucją społeczną o charakterze opiekuńczo-wychowawczym i edukacyjnym, która tworzy warunki dla pełnego rozwoju dzieci i zaspokojenia ich potrzeb.

Kadra żłobka to osoby, które przede wszystkim bardzo kochają dzieci. Panie pracujące w naszym Żłobku posiadają odpowiednie wykształcenie oraz to co najważniejsze: odpowiednie podejście do dziecka, pełne ciepła, troski i empatii. Nasze Opiekunki są kreatywne, odpowiedzialne, chętnie służą pomocą, uczą umiejętności, które pozwalają dzieciom stawać się samodzielnymi i pewnymi siebie, zwracają uwagę na uprzejmość, uczą dzielenia się i zabawy w grupie. Są to odpowiednio przygotowane i doświadczone osoby, które posiadają bardzo dobry kontakt z Dziećmi, dostrzegają i rozumieją ich potrzeby.

Sala zabaw
Sala zabaw